2010 Sycylia Afryka

REJS SYCYLIA TUNEZJA – PAŹDZIERNIK 2010

  • Data rozpoczęcia: 2010-10-13
  • Data zakończenia: 2010-10-23
  • Październikowy rejs na trasie: Trapani – Mazara del Vallo – Pantalleira – Hammamet – Kelibia – Marsala – Trapani.
  • Jachty: Cyclades 39.3 – nazwa: CARIDDI, Oceanis 473 – nazwa : MALENA, Cyclades 43.4 – nazwa: KAROL, Oceanis 393 – nazwa: SABRINA.

Piękny październikowy dzień i znów wyruszamy w morze, ale tym razem wielką flotą, bo, aż czterema jachtami. Przed nami Morze Śródziemne kurs : Europa kontra Afryka dzika!
Port macierzysty to Trapani na Sycylii, słonecznie, wesoło i mnóstwo ludzi. Przed nami jakieś 60mil wielką wodą z Mazzara del Vallo na przepiękną wyspę włoską Pantalleria zwaną „ Czarną Perłą Morza Śródziemnego” Każdy wyspę zwiedzał jak chciał: piesze wycieczki, samochody, skutery. W gorących źródłach powulkanicznych grzaliśmy się, co po niektórzy to nawet trochę się wychłodzili Na wyspie są też groty z naturalnymi saunami i wiele atrakcji, które można zaliczyć do SPA. Wyspa godna polecenia. Z Pantallerii jakieś 70 mil przygód na morzu, były fruwające ryby, wierne delfiny oraz niesamowite zjawiska atmosferyczne trąby powietrzne (oczywiście uciekliśmy) Trochę sztormu w nocy, wysokie fale, mała awaria, ale dzięki UKF daliśmy radę. Dotarliśmy i Afryka zdobyta! Trochę chłodno, a my i tak zadowoleni i szczęśliwi, każdy robi, co chce, była Kartagina, Tunis i inne ciekawostki, dyskoteki, „plażowania”. Oczywiście pobyty w marinach na całej naszej trasie zawsze kończyły się biesiadą w tawernie z dużą ilością pysznego jedzenia i piwa. Humory i opalenizna dopisywały też. Załogi zgrane, a przyjaźnie zawarte w czasie rejsu trwają do dziś.

Autor: Viola