2012 Majorka

Rejs Majorka – Maj 2012

  • Data rozpoczęcia: : 28.04-2012
  • Data  zakończenia: 06.05.2012
    • Trasa rejsu: Palma de Mallorca, Andratx, Port de Soller, Port de Pollenca, Portocolom, Rapita, Palma de Mallorca.
    • Jachty: HANSE 43 – nazwa: Eder, BAVARIA 46 – nazwa: Triton, BAVARIA 50 – nazwa: Maysoon, OCEANIS 50 FAMILY – nazwa: Valeria 2.
    • Opis rejsu:

Ponownie zaczynamy przygodę na morzu, nasz cel to: Majorka. Wyspa ta jest istnym rajem dla fanów żeglarstwa dlatego na nasz kolejny rejs wybraliśmy właśnie Majorkę. Kto opływa Majorkę, poznaje różnorodność tej słonecznej wyspy od strony morza, np. od wielkiej plaży należącej do stolicy Majorki, Palmy (Playa de Palma), przez bogaty w zatoki południowy zachód, następnie północny zachód z jego szczytami aż do bardziej płaskiego wschodu i południa.  Żeglowanie na Balearach to przesuwające się przed oczami obrazy o niesamowitej różnorodności: romantyczne zatoczki leżące blisko długich, piaszczystych plaż, skaliste wybrzeża na przemian z fiordowymi zatokami.

Oczywiście odwiedziliśmy dwa największe porty jachtowe wyspy znajdujceą się w Palmie, skąd można podziwiać wspaniały widok na jedna z najpiękniejszych w całej Hiszpanii gotyckich katedr i Starówkę. Godny polecenia jest przepiękny port w Soller na zachodzie wyspy. Można podziwiać tu nie tylko wspaniały krajobraz, lecz również dobrze zjeść w jednej z licznych restauracji w porcie.

Bardzo polecamy Valldemosse miasteczko w którym Chopin poznał ekscentryczną pisarkę francuską, George Sand (Aurore Dudevant).  W lecie 1838 r. Sand i Chopin zostali kochankami. Dzisiaj w klasztornej celi nr 2 i 3 z pietyzmem urządzono ekspozycję muzealną poświęconą sławnej parze. Zgromadzono w niej pamiątki – listy i rękopisy, portrety i szkice, oryginalne pianino Pleyel, na którym od stycznia 1836 r. komponował Chopin oraz wiele innych interesujących eksponatów. Jest także maska pośmiertna Chopina i pukiel jego włosów, który zachowała w książce George Sand.

Na morzu dużo żagli, piękne krajobrazy i cudownie wiejący wiatr, a we wszystkich portach integracja naszych załóg, zabawy i mnóstwo muzyki. To właśnie jest integralną częścią naszych rejsów, więc i tych którzy kochają żeglarstwo i tych którzy lubią zabawę zapraszamy na nasze rejsy.

Autor: Viola